Koło Naukowe Lingwistów "Partykuła" serdecznie zaprasza na spotkanie
językoznawcze, na którym mgr Hanna Kocur wygłosi referat pt. „Potoczność
w przekładzie”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2019 r. o godz.
10.00 w Instytucie Filologii Słowiańskiej, ul. Pocztowa 9, sala 206.
Przewodnicząca Koła
Magdalena Januszewska

Z radością informujemy, że Zakład Bohemistyki nawiązał współpracę z Międzynarodowym Festiwalem Poezji Silesius.
 Wydarzenie odbędzie się we Wrocławiu po raz 4., 14-19 maja 2019. W tym roku gościem honorowym są Czechy!
Dlatego też, w ramach festiwalu, odbędą się skierowane do studentów filologii czeskiej warsztaty translatorskie z Petrem Hrušką i Leszkiem Engelkingiem
Spotkanie dotyczyć będzie problematyki przekładu z czeskiego i na czeski z użyciem przykładów z pracy translatorskiej pana Engelkinga i twórczości pisarskiej Petra Hruški.
Wydarzenie odbędzie się 15 maja (środa), w godz. 10.00-13.00, we Wrocławskim Domu Literatury. Wszystkie osoby chętne do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy - trzeba wpisać się na listę, która jest dostępna u dr Magdaleny Matkowskiej-Jerzyk.
Osoby, które zadeklarują udział w warsztatach zostaną zwolnione tego dnia z zajęć dydaktycznych.
Informacje o Festiwalu można znaleźć tutaj:
Zapraszamy!
Dr Magdalena Matkowska-Jerzyk

W tym roku Konkursu Piosenki Słowiańskiej odbędzie się pod hasłem „Piosenka filmowa”. Czekamy na zgłoszenia do 25 kwietnia.

dr Wiesława Zybura

Wydział Filologiczny