Prof. Zuzanna Topolińska doktorem honoris causa UWr

12 maja 2016 roku w Auli Leopoldyńskiej odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego profesor Zuzannie Topolińskiej. Uroczystość, której przewodniczył rektor Marek Bojarski, poprzedziła XIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Wyraz i zdanie w językach słowiańskich. Opis, konfrontacja, przekład”, zorganizowaną przez Zakład Języka Rosyjskiego Instytutu Filologii Słowiańskiej.
Profesor Zuzanna Topolińska jest jednym z najwybitniejszych językoznawców slawistów na świecie. Doktorat (1959) i habilitację (1964) uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim. Do 1992 roku pracowała w Polskiej Akademii Nauk, później na Uniwersytecie św. św. Cyryla i Metodego w Skopju. Do niedawna kierowała zorganizowanym przez siebie w roku 2000 Centrum Badawczym Lingwistyki Arealnej im. Bożydara Widoeskiego przy Macedońskiej Akademii Nauk i Sztuk.

Pokaz slajdów [PowerPoint]

dr Iwona Łuczków