IFS DLA NAJMŁODSZYCH

Na przełomie października i listopada w angielskojęzycznym przedszkolu Kid’s Corner odbył się cykl spotkań z dziećmi, poświęcony różnym językom słowiańskim: słowackiemu, rosyjskiemu i ukraińskiemu. Spotkania zostały zorganizowane w ramach programu Wielokulturowy Wrocław, którego autorką i koordynatorką jest dr Elżbieta Chromiec.

Projekt poświęcony edukacji międzykulturowej otwiera dzieci na różnice kulturowe (narodowe, etniczne, językowe, religijne), uczy postaw antydyskryminacyjnych, a także współpracy w grupach i sytuacjach nacechowanych odmiennością kulturową. Zajęcia z przedszkolakami poprowadzili: dr Lenka Ptak, dr Dorota Drużyłowska oraz dr Olga Barabasz-Rewak.

Przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat miały okazję do poznania podstawowych zwrotów w innych językach słowiańskich, zapoznania się z bohaterami bajek, porównania flag państw, a także spróbowania typowych słodyczy, lubianych w Rosji, na Słowacji oraz Ukrainie.

dr Dorota Drużyłowska