Wizyta w Ambasadzie Serbii oraz Ambasadzie Bośni i Hercegowiny

21 listopada 2016 r. studenci wrocławskiej serbistyki wraz ze swoimi wykładowcami mieli zaszczyt gościć w warszawskiej Ambasadzie Bośni i Hercegowiny oraz w Ambasadzie Serbii na zaproszenie Ich Ekscelencji Ambasadorów Duška Kovačevicia oraz Radojko Bogojevicia.

Obie wizyty miały charakter roboczy i były wyjątkowo udane. W ambasadzie Bośni i Hercegowiny goście mieli okazję wysłuchać wykładu gospodarza spotkania, ambasadora Duška Kovačevicia, który przedstawił współczesną sytuację społeczno-polityczną w Bośni i Hercegowinie. W czasie dyskusji ze studentami poruszono temat potencjału turystycznego Bośni i Hercegowiny oraz dotknięto kwestii polskich repatriantów, którzy po zakończeniu II wojny światowej wrócili do Polski z terenu Bośni. Podczas roboczego obiadu, którym goście zostali przyjęci w ambasadzie Serbii, ambasador Radojko Bogojević omówił aktualny stan procesu integracji Serbii z Unią Europejską oraz przedstawił główne problemy, jakie Belgrad napotyka w trakcie starań o akcesję. W ramach podziękowania za zaproszenie do złożenia wizyty oraz za bardzo miłe przyjęcie, ambasadorom Bośni i Hercegowiny oraz Serbii wręczono pamiątkowe monografie poświęcone historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

dr Henryk Jaroszewicz