Wizyta licealistów z Bolesławca

6 grudnia 2016 r. na zaproszenie Zakładu Serbistyki gościli w Instytucie Filologii Słowiańskiej uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Bolesławca. Goście z zaprzyjaźnionej z Zakładem Serbistyki szkoły średniej mieli okazję poznać ofertę dydaktyczną wszystkich filologii IFS oraz zapoznać się z realiami studiów na poszczególnych kierunkach. Swoje filologie omawiali podczas 15-minutowych prezentacji dr D. Żygadło-Czopnik, dr L. Ptak (bohemistyka), dr J. Kula (rusycystyka), dr M. Świetlicki (ukrainistyka) i dr H. Jaroszewicz (serbistyka i kroatystyka). Po wizycie w budynku IFS goście z Bolesławca zwiedzili gmach główny Uniwersytetu. Tam zostali przyjęci przez Jego Magnificencję Rektora prof. Adama Jezierskiego, który osobiście oprowadził ich po budynku i przedstawił historię naszej uczelni. Wizyta naszych gości zakończyła się bardzo miłym akcentem –wszyscy uczniowie bolesławieckiego liceum, którzy tego wyjątkowego dnia (popularne „Mikołajki”) odwiedzili naszą Uczelnię otrzymali z rąk Rektora bogaty pakiet materiałów promocyjnych uniwersytetu.

dr H. Jaroszewicz