Profesor Michał Sarnowski doktorem honorowym Donieckiego Uniwersytetu Narodowego

Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej dr hab. Michał Sarnowski, prof. UWr otrzymał w Winnicy na Ukrainie tytuł doktora honoris causa Donieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stusa. Wręczenie zaszczytnego dyplomu odbyło się 26 maja 2017 roku na uroczystości poświęconej 80-leciu uniwersytetu, który jesienią 2014 roku z powodu wojny w Donbasie przeniósł się z Doniecka na gościnne Podole, gdzie kontynuuje działalność naukową i dydaktyczną.Nadanie profesorowi Sarnowskiemu 25. w historii uczelni doktoratu honorowego jest wyrazem uznania Jego zasług dla rozwoju Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Donieckiego.

dr hab. Elżbieta Tyszkowska-Kasprzak