XIV Konkurs Piosenki Słowiańskiej – 2015

25 maja 2015 roku w Oratorium Marianum publiczność, tak licznie zgromadzona, miała możliwość wysłuchania czternastu uczestników walczących o nagrody: JM Rektora, Dziekana Wydziału Filologicznego, Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, Dyrekcji IFS. Walczących to jednak słowo na wyrost. Występujący studenci, jak twierdzi główna organizatorka – dr Wiesława Zybura, a i sami śpiewający studenci, czuli się zaszczyceni możliwością zaprezentowania swoich możliwości wokalno-instrumentalnych na scenie Sali Muzycznej w obecności najwyższych władz uniwersyteckich – Rektora UWr prof. Marka Bojarskiego, prorektorów – prof. Adama Jezierskiego i prof. Grzegorza Hryciuka, Kanclerza UWr Ryszarda Zukowskiego, byłych prorektorów – prof. Ryszarda Cacha i prof. Teresy Łoś-Nowak, dyrektor IFS prof. Anny Paszkiewicz, swoich wykładowców i doktorantów z Instytutu Filologii Słowiańskiej, swoich kolegów z grup ćwiczeniowych oraz miłośników piosenki słowiańskiej.

„Perły piosenki słowiańskiej” - szczegółowe informacje
XIV Konkurs Piosenki Słowiańskiej – nagrody przyznane!