Serwatka Margareta

margareta.serwatka [na] gmail.com

Jestem doktorem nauk ekonomicznych ze specjalizacja w handlu zagranicznym. Rozprawę doktorską, pt. „Rozwój polsko-czeskich stosunków gospodarczych w latach 1989-2008” obroniłam na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w roku 2010. Mam doświadczenie biznesowe i akademickie, prowadziłam projekty dla największych polskich firm na rynku czeskim.  Wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze redagowałam „Przewodnik po rynku czeskim” – publikację skierowaną do polskich przedsiębiorców. Prowadziłam także szkolenia dotyczące prowadzenia firm w Czechach dla Enterprice Europe Network (programy dla przedsiębiorców dotowane przez UE). Mieszkam na stale w Czechach. Przez wiele lat prowadziłam zespół doradztwa specjalistycznego dla polskich przedsiębiorstw w zakresie prowadzenia działalności w Czechach. Obejmowało ono rejestracje spółek i działalności gospodarczych, księgowość, rekrutacje, prowadzenie spraw administracyjnych, w tym tłumaczeń i szkoleń specjalistycznych dla  firm polskich w Czechach.